Gouden tijdperk
Het verklaart mede de voortvarendheid waarmee Trump zijn tweede regeringstermijn is begonnen. De rest van de wereld kijkt met grote ogen toe. De een vindt hem een hork, de ander ziet in hem een soort messias. Het zal er, zoals gewoonlijk, ergens tussenin liggen. Bovendien gaat het in de politiek niet alleen om het persoonlijk leven, maar vooral ook om het werk en de intenties.
Sommigen spreken van de Trump-beving om daarmee de ‘aardverschuiving’ aan te geven die met de komst van de nieuwe regering heeft plaatsgevonden. En ja, de wind waait momenteel uit een compleet andere hoek dan de afgelopen vier jaar.
Volgens president Trump gaan de VS een nieuw, gouden tijdperk tegemoet: MAGA, Make America Great Again. Hij ziet zijn werk als een missie van God, hetgeen ook geldt voor diverse leden van zijn regeringsploeg. Christelijke waarden en patriottisme (vaderlandsliefde) spelen daarbij een grote rol. Veel christenen in Amerika hebben daarom op hem gestemd, en vele anderen om zijn beloften om de economie een impuls te geven en de ‘gewone’ mensen daarvan ook te laten profiteren.
Veel van de beloften die in verkiezingstijd gedaan worden, kunnen vaak niet worden waargemaakt, dat weten we ook hier in Europa en eigen land maar al te goed. Dat zal voor een deel ook gelden voor de huidige regering, maar onder het motto ‘een goed begin is het halve werk’ ging Trump als een raket van start. Het ene na het andere decreet (officieel: ‘Executive Order’) werd gelanceerd en ondertekend, zoals:
- Stop op de immigranteninstroom en uitzetting van illegalen.
- Terugtrekking uit de Wereldgezondheidsraad (WHO)
- Terugtrekking uit de 'Green deal', het Klimaatakkoord van Parijs
- Geen overheidscensuur meer, dus volledige vrijheid van meningsuiting
- Uitroepen van nationale energienoodtoestand
- De federale overheid erkent nog slechts twee geslachten: man en vrouw.
- Bescherming tegen de (trans)genderideologie
- Vereenvoudiging van het overheidsapparaat, een taak waarvoor de rijkste man ter wereld, Elon Musk, wordt ingehuurd.
- Renovatie van de gezondheidszorg: MAHA, Make America Healthy Again (maak Amerika weer gezond). Daarvoor is de voormalige democraat Robert F. Kennedy jr. de aangewezen man. En ga zo maar door. Ze zijn allemaal te lezen op de overheidswebsite federalregister.gov en voor een groot deel ook op wikipedia.org.
‘Terug naar normaal’
Eén ding is zonneklaar: Donald Trump moet niets hebben van de links-liberale ideologieën die de afgelopen vier jaar zijn uitgedragen, van de woke-ideologie, van het klimaatactivisme, de genderideologie, et cetera. Velen noemen het ‘een ruk naar rechts’, voor anderen is het credo: ‘terug naar normaal’.
Voor de vice-president J.D. Vance, de overige kabinetsleden en bestuurders van overheidsdiensten geldt hetzelfde. Allemaal zijn ze via hun organisaties van plan orde op zaken te stellen en – alsof ze Efeze 5:11 gelezen hebben – de werken van de duisternis te ontmaskeren.
Van de nieuwe leider van de CIA, John Ratcliffe, wordt verwacht dat hij ook actie zal ondernemen. Opvallend is dat enkele dagen na zijn benoeming de CIA m.b.t. COVID-19 ineens van standpunt veranderde: Het is waarschijnlijker dat de Covid-19 pandemie is ontstaan door een laboratoriumlek dan op de dierenmarkt in Wuhan. Ook zullen de Kennedyfiles openbaar gemaakt gaan worden. Daaruit zal moeten blijken wat er werkelijk gebeurd is in 1963. Al tientallen jaren wordt door menigeen getwijfeld aan het officiële verhaal, neergelegd in het zgn. Warren-rapport. Alles wat daartegenin ging werd door de CIA bestempeld als ‘conspiracy theory’, samenzweringstheorie, ook wel complottheorie genoemd (zie AMEN 158 – sept. 2021). De CIA zelf werd door sommigen gezien als verdachte, volgens anderen zou Israël achter de aanslag zitten. Vragen genoeg dus.
Ook de Martin Luther Kingfiles moeten openbaar worden, want ook over die moord zijn nog vele onbeantwoorde vragen.
In zijn ondervraging om gekozen te worden als hoofd van de FBI zegde Kash Patel (foto) zijn hulp toe om het Epstein-dossier aan het publiek bekend te maken. Als dat echt gaat gebeuren zal dat een grote schok teweegbrengen, want daaruit zou volgens waarnemers blijken dat hooggeplaatste figuren, onder wie prins Andrew en Bill Clinton, zich schuldig hebben gemaakt aan kindermisbruik.
Patel: "Kindersekshandel hoort niet thuis in de Verenigde Staten van Amerika. En ik zal er alles aan doen, als ik word bevestigd als FBI-directeur, om ervoor te zorgen dat het Amerikaanse publiek weet wat er in het verleden is gebeurd en hoe we vermiste kinderen en uitgebuite kinderen in de toekomst gaan tegengaan" (Bron: Foxnews.com)
Dit fenomeen is overigens niet beperkt tot Amerika. Wereldwijd is sprake van kinder(seks)handel en diverse hooggeplaatsten, vooral in de Westerse wereld, lopen het risico ontmaskerd te worden.
Nieuwe media
Het woord ‘complottheorie’ wordt overigens ook nu nog veel gebruikt in de media voor mensen met een andere (lees: onwelgevallige) mening. Inmiddels zijn heel wat complottheorieën trouwens waarheid gebleken. Wat dat betreft worden de door Trump genoemde ‘fake-media’, de mainstream nieuwskanalen, ook op hun plaats gezet. De overwegend links-liberale media zullen, ook in Nederland, de komende tijd er alles aan doen om Trump en de zijnen te stigmatiseren, belachelijk te maken, te demoniseren en wat dies meer zij. Het is soms vermakelijk om te zien en horen hoe men zich in alle bochten wringt om maar niets positiefs over de nieuwe regering te hoeven noemen.
Het Witte Huis kondigde bij monde van de nieuwe persvoorlichter, de 27-jarige Karoline Leavitt (foto) aan, dat het voortaan geheel anders zal gaan tijdens briefings.
“Het Witte Huis maakt bewust minder ruimte voor traditionele media bij persconferenties ten gunste van ‘nieuwe mediastemmen’, zoals socialmedia-influencers, bloggers, podcasters en onafhankelijke verslaggevers, aldus Leavitt. Ze legde uit dat traditionele media niet langer de invloed hebben die ze ooit hadden. Amerikanen krijgen hun nieuws nu via ‘nieuwe media’. Leavitt sprak van een revolutionaire mediabenadering door Trumps Witte Huis.
De voorlichter gaf een voorproefje van de nieuwe koers door een verslaggever van de rechtse website Breitbart in de zaal te verwelkomen en hem een van de eerste vragen te laten stellen.
(Bron: Villamedia.nl)
Goed, we gaan zien wat er allemaal van terechtkomt. Of Trump zijn zelfverklaarde missie van God serieus neemt, zal de komende periode moeten blijken. We wachten het met belangstelling af.
Wat wel nu al blijkt, is dat de invloed van de Amerikaanse omwenteling in de hele wereld gevoeld wordt. Ook in Europa, waar dezelfde (links-liberale) ideologieën door de elite worden omarmd, klinkt de roep om verandering. We gaan, zo lijkt het, een enerverende tijd tegemoet!