Nieuwe kansen voor leden EO

Nieuwe kansen voor leden EO

In de kabinetsplannen voor de publieke omroep krijgen leden een grotere invloed. Hun aantal - en niet de populariteit van een programmaformule - gaat straks bepalen hoeveel geld een omroep krijgt. De EO wordt in die plannen weer een soort ‘B-omroep’.

Dat lijkt een teruggang, maar vanuit de missie van de EO is het een zegen. De EO hoeft dan bijvoorbeeld geen ‘spelletjes’ meer te maken en kan zich nog meer gaan richten op programma’s waar deze omroep ooit voor is opgericht.

Minister Van Bijsterveldt wil dat omroepen ‘hun leden weer serieus gaan nemen’. De organisatie van de huidige ledenraad van de EO zal daarom moeten veranderen. Dit orgaan zal echt op een democratische manier de stem van de leden moeten gaan organiseren. Nu is het nog te veel een zelfgeselecteerde club mensen die geen echt tegenwicht kan bieden aan programmamakers en directie.

Actiepunten

Voor de vernieuwde ledenvertegenwoordiging is er direct werk aan de winkel. Zij zou er op moeten gaan toezien dat - bij de door de bezuinigingen noodzakelijke ontslagen - alleen die medewerkers blijven zitten die van harte de doelstelling van der EO onderschrijven. Op dat punt is er namelijk te veel vrijblijvendheid geweest in het personeelsbeleid van de afgelopen jaren. Denk maar aan de escapades indertijd van Arie ‘Bombarie’ Boomsma.

En als er bezuinigd moet worden, moet er ook gekeken worden naar de salarissen van bijvoorbeeld tv-presentatoren. Het is immers aan niemand uit te leggen dat een presentator bij een zendingsorganisatie als de EO maar net onder de ‘Balkenendenorm’ zit?! Dat verwacht je bij excentrieke Amerikaanse televisiedominees, maar niet bij een EO die afhankelijk is van leden die de omroep met 15 euro per jaar in de lucht houden.

Henk van Rhee (algemeen directeur van stichting Tot Heil des Volks).

Bron: Habakuk.nu

Duizenden lezers gingen u voor. Ondersteun AMEN. Word ook abonnee!

Nieuw in de Morgenroodreeks

De Morgenroodboekjes komen uit in de Morgenroodreeks: een serie Bijbelstudieboekjes die sinds 1960 wordt uitgegeven. De in deze reeks verschenen boekjes zijn handzaam en praktisch en helpen je verder om de Bijbel beter te leren kennen.

Het Wonder van het Zaad

Vanuit zijn ervaring als moestuinier legt de auteur prachtige verbanden met Bijbelse waarheden. Zaad is een beeld van het gepredikte Woord van God; denk aan de gelijkenis van de zaaier. Zo wonderbaar als de werking van het zaad is dat in de grond gestopt wordt en met een onbegrijpelijke kracht vrucht voortbrengt, zo is het ook met de wedergeboorte "uit onvergankelijk zaad, door het levende en eeuwig blijvende Woord van God" (1 Pet. 1:23b).

Met Johannes 12:24 - "Voorwaar, voorwaar, Ik zeg u: Als de tarwekorrel niet in de aarde valt en sterft, blijft hij alleen, maar als hij sterft, draagt hij veel vrucht" - verwees de Heere Jezus naar Zichzelf. Hij is hét Zaad dat nieuw en onvergankelijk leven tot stand heeft gebracht.

Ook als e-book verkrijgbaar!

Meer info & bestellen 'Het Wonder van het Zaad'

Van kruis naar kroon

Bij de woorden 'kruis' en 'kroon' denken we al gauw aan de tweeledige komst van de Heere Jezus Christus. Hij kwam om als Dienstknecht van de Heere te lijden en zal komen om als Koning te heersen.
In het Nieuwe Testament wordt het Griekse woord stefanos vertaald met krans, kroon en de naam Stefanus. De eerste vier teksten waar het voorkomt, hebben elk te maken met de doornenkroon en dus het lijden van onze Heiland. Zo bezien had de titel van dit boekje ook kunnen luiden: van kroon naar kroon. De laatste tekst met stefanos gaat over de gouden kroon die de Heere Jezus eenmaal zal dragen. Ook voor de gelovigen zijn er kronen: de kroon van het leven, de kroon van heerlijkheid en de kroon van de rechtvaardigheid.

Ook als e-book verkrijgbaar!

Meer info & bestellen 'Van kruis naar kroon'

Het Getuigenis van de Sterren - 3e druk

Dit is een opmerkelijk boek! Het geeft een schitterende uiteenzetting van Bijbelse waarheden aan de hand van de sterren en de sterrenbeelden. Daar waar door astrologie en horoscopen een sluier is komen te liggen over de werkelijke betekenis van deze hemellichamen, gaat dit boek uit van het heldere feit dat God de Schepper ervan is!

We zijn blij met de verschijning van deze derde druk. De eerste druk verscheen in 1999 als vertaling van de Engelse uitgave The Witness of the Stars, die stamt uit 1893. Dit boek is een standaardwerk dat als basis is gebruikt voor vele later verschenen boeken over de sterren(beelden).
Een mooi boek om erbij te hebben tijdens je vakantie, wanneer je op een heldere avond de sterrenhemel bekijkt! "De hemelen vertellen Gods eer, en het uitspansel verkondigt het werk Zijner handen ..." (Ps. 19:2; N.B.G.-'51-vertaling).

Meer info & bestellen 'Het Getuigenis van de Sterren'